» » Mesleki Eğitim Nedir? Bize ne sağlar?

Mesleki Eğitim Nedir? Bize ne sağlar?

Gönderildiği yer: Mesleki Eğitim Haber | 0

Mesleki Eğitim Nedir?

Örgün veya yaygın eğitim yoluyla bireyleri mesleğe hazırlamak, meslek sahibi olanların mesleklerindeki gelişimlerini ve yeni mesleklere uyumlarını sağlamak amacıyla gerekli bilgi, beceri, tavır ve değer duygularını geliştiren ve bireylerin fiziki, sosyal, kültürel ve ekonomik yeteneklerinin gelişim sürecinin bir plan içerisinde yürütülmesini sağlayan eğitimi ifade eder.

Mesleki Eğitim‘den sonra bireylerin icra edecekleri işlerinde başarılı bir meslek yolunda olmalarını sağlamak,çalışma alanında kalifiyeli personel olmak.

Bu kapsamında mesleklerini icra etmeleri için, hem de firmaların zamandan kazanmasını, iş kaybı yaşamamasını sağlamak amaçlı olarak, başarılı sonuçlar ile çalışanlara mesleki eğitimler ve sonrasında belgeleri (sertifika) vermekteyiz. Modüller arasında yer alan meslek dallarına uygun eğitimi biz seçiyoruz, sunuyoruz, belgelendiriyoruz.

Bu eğitimleri ve belgeleri firmamızdan alabilirsiniz. BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN


Mesleki Eğitim Nedir? Sorusunun cevabı en çok tehlikeli ve çok tehlikeli firmaları ilgilendirmektedir. Yazımızın sonunda merak edeceğiniz diğer yazılarımızda bulmuş olacaksınız.

Zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işler nelerdir incelemek isterseniz buradaki yazımızda var.

Mesleki Eğitim Hangi İşlerde Zorunludur? 

Daha detaylı bilgileri “hangi işlerde mesleki eğitim belgesi zorunludur” yazımızda bulabilirsiniz.

LÜTFEN DİKKAT!
Bu kapsamda işverenin cezai durumlarla sürpriz bir şekilde karşılaşmadan çalışanlarına mesleki eğitim almak ve belgelendirmesini sağlamalıdır. Belgesiz çalışanlar için sorumluluk tamamen işverene aittir.

Mesleki Eğitim Nedir?

 

Bir Cevap Yazın